Silwi Autoehituse AS esitles Motorshow’l uut kiirabiautot ja reisibussi
Eesti kapitalil baseeruv Silwi Autoehituse AS tõi autonäituse D-hallis rahva ette Eestis valmistatud uue kiirabiauto ja reisibussi. 
 
Reanimobiil
 
Mercedes-Benz 318 CDI Sprinteril baseeruv kiirabiauto vastab nii C- (reanimobiili) kui B-kategooriale. Auto on varustatud 184 hobujõulise V6 turbodiiselmootori ja automaatkäigukastiga. 
 
Silwi disainerid andsid baasautole haiglapoolsete juhiste alusel uue välis- ja sisekujunduse, arvestades seejuures nii patsiendi kui ka arstide vajadustega. Nii loodi arvutis 3D-mudel, mille abil saavutati maksimaalselt efektiivne salongikujundus. Autosse pidi ära mahtuma vajalik meditsiinitehnika ja arstide jaoks tuli luua optimaalsed töötingimused. Kui arvutis loodud kolmemõõtmelised joonised said haigla heakskiidu, töötati välja nii seina- kui laepaneelide tootmiseks freespingi juhtprogramm. Selle alusel valmistatud vormide abil anti paneelidele vaakumtõmbetehnoloogia abil vajalik kuju. Kiirabiautole on paigaldatud nii juhi- kui patsiendiruumi üksteisest sõltumatu ventilatsioonisüsteem, samuti sõltumatud kütte- ja kliimaseadmed. Rohkete ravimi- ning instrumendikappide seas on nii eraldi soojendusega kapp kui ka väike külmik. Elektrisüsteem on "intelligentne", kus kõikide protsesside juhtimine toimub puutetundliku ekraani abil üle võrgu. Autosse paigaldatud juhtsüsteemid teatavad automaatselt võimalikest elektririketest. Kiirabiautol on ka kaugdiagnostika valmidus GSM-võrgu abil. 
 
Reisibuss
 
Turismibussi Mercedes-Benz Sprinter 515 CDI mootoriks on 150-hobujõuline 2,1-liitrine turbodiiselmootor, millele saab valida nii manuaal- kui automaatkäigukasti. Silwi Autoehituses paigaldati bussi reisijatesalongi 19 reguleeritava seljatoega istet, kliimaseade, kütteradiaatorid, riiulid ja nagid. Bussi salong on täielikult Eestis disainitud ja toodetud, alates põrandaplaatidest ning lõpetades seina- ja laepaneelidega. Mõlema auto ümberehitusel on kasutatud ettevõtte häid tehnilisi võimalusi ja uusi materjale. Silwi Autoehituse AS on viimastel aastatel teinud suuri investeeringuid ja soetanud lähiregioonides ainulaadseid seadmeid. Tänu sellele võimaldab uus tehnoloogia enamiku toodetavatest detailidest eelnevalt ette valmistada, käsitöö osa on viidud miinimumini. Silwi Autoehituse AS kasutab sõidukite ümberehitusel maksimaalselt palju taaskasutatavaid materjale ja nii on ka nende autode seina- ja laepaneelid valmistatud just antud materjalidest. Klientide personaalsetest vajadustest lähtuvate sõidukite ehitus on AS Silwi Autoehituse põhieesmärgiks olnud juba alates ettevõtte loomisest 1996. aastal. Kasutades Põhjamaade moodsaimat tehnoloogiat, valmivad Silwi Autoehituses Mercedes-Benzi kaubikutest nii kiirabiautod, tuletõrje erisõidukid, politseibussid, satelliitjaamad, posti-, reisi-, takso-, kooli- ja pangabussid ning erinevate kastilahendustega furgoonid. Alates 2004. aastast omab Silwi Autoehituse AS kvaliteedijuhtimise sertifikaati ISO 9001:2000.