Uus reanimobiil Tallinna lastehaiglale
Silwi Autoehituse AS ja Silberauto andsid 16. detsembril Tallinna lastehaiglale üle moodsa ning hästi varustatud Mercedes-Benz Sprinter reanimobiili.
 
Tallinna lastehaigla juhatuse esimees Katrin Luts sõnas, et reanimobiil on haigla töös erakordselt suure tähtsusega. Aastas tehakse 250 - 300 väljasõitu, seejuures peab reanimobiil olema sobilik igas vanuses patsientidele võimalikult hea abi tagamiseks. 
 
Kuna pooled väljasõidud on vastsündinute juurde, siis näiteks uues autos oleval jälgimismonitoril on spetsiaalselt vastsündinutele mõeldud tarkvara lisaks tavapärasele  monitoorimisvõimalusele. Reanimobiili  varustuses on samuti  kaasaegsed perfuusorid ning defibrillaator.  Tallinna lastehaiglal on olemas kõik, et alustada juba pisikese patsiendi transpordil haiglasse kiire ja kvaliteetse intensiivraviga.
 
Kiirabiauto põhineb Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI-l, mis on varustatud juhi tööd oluliselt lihtsustava automaatkäigukasti ning kiirabi tööks sobiva kolmeliitrise töömahuga diiselmootoriga.
 
Auto üleandmisel kohal olnud Tallinna Lastehaigla toetusfondi patroon Evelin Ilves ütles, et kuigi uus kiirabiauto on igati kaasaegne ja hästi varustatud, soovib tema, et neid, kes sellega sõitma peavad, oleks võimalikult vähe. Silberauto ja Silwi Autoehitus ühinevad proua Ilvese soovidega.
 
 
 
Foto: Teet Malsroos